Monety bulionowe – srebro coraz popularniejsze

Monety bulionowe – srebro coraz popularniejsze

Zobacz, gdzie nabyć monety srebrne.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, są dodatkową opcją dla osób pragnących lokować swoje finanse w metale szlachetne. Owszem, najpopularniejszym kruszcem również w tym typie inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatniej dekadzie coraz więcej krajów emituje monety bulionowe ze srebra, które w mgnieniu oka zdobyły gorliwych zwolenników, głównie pośród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – pewniejsza inwestycja aniżeli monety kolekcjonerskie

Nie mijamy się z prawdą, jeśli powiemy, że srebrne monety bulionowe są niejako nowością inwestycyjną. Wytwarzane są przez mennice kilku krajów, na dodatek ledwie od lat 80-tych poprzedniego wieku (pojawiły się najprzód w Kanadzie, w Meksyku oraz w Chinach). Choć są popularne wśród inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest nadal tak obszerna jak podobnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednak idealną opcją dla osób potrzebujących zróżnicować swoje aktywa, a których nie stać na lokatę środków w złoto bądź platynę lub które obawiają się inwestować w nieco droższe monety kolekcjonerskie ze srebra. Dlaczego monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu do sprzedaży zawsze wyraźnie przekracza cenę kruszcu, z którego zostały wytworzone. Wpływa na to po największej części pełny wydatek poniesiony przez producenta na wybicia numizmatu (między innymi opracowanie przez grafika niepowtarzalnego wzoru i wykonanie precyzyjnych matryc). Istotne jest dodatkowo to, iż monety kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości sztuk, co automatycznie potęguje na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, że z biegiem lat ich wartość będzie stale wzrastać! Należy mieć na uwadze, iż tak jak każdy przedmiot kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile zapragnie je nabyć potencjalny kupiec. Z kolei monety bulionowe ze srebra nie posiadają wymiaru kolekcjonerskiego (nie posiadają określonego rocznego nakładu, a ich design modyfikowany jest nadzwyczaj rzadko), tym samym ich wartość mocno powiązana jest z wartością rynkową srebra.

Jaki jest typowy nominał srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest najtańszym kruszcem inwestycyjnym, w związku z tym monety lokacyjne z tego metalu rzadko wytwarzane są w wadze niższej niż 1 oz, czyli 31,1 gramów. I pomimo, że próba srebra .999 i waga 1 oz to praktycznie norma dla tych monet, na rynku zamówimy również monety o wadze 2 oz, 10 oz czy 500 g. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy rozpoznawalne na każdym krańcu globu kanadyjskie Liście Klonowe, angielskie Britannie oraz Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niebanalnym nominale 1,5 €.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Post Author: