Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż możemy zdobyć tak nawet niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą pokrycia większych zakupów, bowiem zazwyczaj jego największa kwota to nawet sto tysięcy złotych, ale klienci o największych zarobkach – między innymi lekarze – są w stanie uzyskać aż pół miliona PLN. Koszty kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co poza tym należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych klientów. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mogą ubiegać się o niego również osoby z niskimi zarobkami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na dowolny cel – tak na kupno sprzętu RTV, jak i samochodu czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że łatwo wówczas o pomyłki, a ich efektem są zwykle ogromne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i inne koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem niewątpliwie okażą się więc porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych problemów.

Post Author: