Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Nie przeszukuj już sieci! Kantor online dla Ciebie znajduje się w tym miejscu.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższym banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Jak działa kantor internetowy?

Funkcjonowanie kantoru online jest równie łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z zeszłego dnia. Następnym i niezmiernie ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocniczych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) albo w ustalonym przez nabywcę dniu.

Kantor online – usługa dla kredytobiorców i studentów zagranicznych

Kantory internetowe to usługa dla osób ceniących sobie wygodę i ogromną swobodę w zarządzaniu kapitałem. Korzystają z nich też osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby zatrudnione lub uczące się za granicą. Aczkolwiek zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Post Author: