Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Sprawdź więcej informacji o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, ale też są wspaniałe. Praktycznie co parę tygodni, a szczególnie w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego przygotowania porwały się na wyprawę szlakiem o znacznej trudności. Z tej przyczyny pasjonatom gór pragnącym nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać istotną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie przeróżnych niespodziewanych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo zasady poprawnego działania w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niedużych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż 6 osób. To sprawia, że przyswajanie umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni w pełni przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: