Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Chcesz poznać piękne miejsca w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego często z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – poznaj serwis opracowany specjalnie dla turystów

By przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą muzea i zabytki, motele, hotele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Oprócz tego dla osób, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, urok parków narodowych i krajobrazowych oraz zamek na Wawelu.

Spis konsulatów i proste rozmówki – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Post Author: