Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników Internetu. Lecz co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Właściwie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak wygląda kompleksowa optymalizacja stron internetowych?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Solidna optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.

Post Author: