Topaz mistyczny w jubilerstwie

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Jeśli chcesz kupić topaz mistyczny, koniecznie sprawdź www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na początku można błędnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – barwy

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty przynosi obrabianie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Istotna okazuje się również różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do danego stroju.

Post Author: