Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Sprawdź, gdzie nabyć srebrne zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc używać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.

Post Author: