Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Tu zamówisz pierścionki zaręczynowe Kraków

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wpierw jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Podarowanie kobiecie pierścienia to niezwykle stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, iż od tego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, tytułowana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano tylko wówczas, gdy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją całkowitą ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, jednak surowce te w rzeczywistości powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku wieków, przy czym duży przyrost ich uznania można odnotować w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z pokaźnym diamentem, jednakże możliwości swobodnego łączenia rozmaitych metali i kamieni są ogromne. Poza diamentami stosuje się szmaragd, szafir czy rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a także drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena zakupu zależna jest od wielu elementów: designu, materiału, ilości karatów czy użytego kamienia, skutkiem tego każdy kupi elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem uczucia i zaangażowania, więc jego wartość nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Kontakt:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Post Author: