Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

W tym miejscu zaopatrzysz się w topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów szlifierskich. Poza tym jest też wymieniany wśród najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników oraz ich klientów. Może mieć najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje jedynie w Brazylii, Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym kruszcem. Należy przy okazji dodać, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są również wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki i naszyjniki, jednak jubilerzy wykonują również innego rodzaju produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu 1000 złotych, natomiast za srebrne zapłacimy nawet sześciokrotnie niższą kwotę.

Koniec trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. By wybrać modele najbardziej trafiające w nasze upodobania należy zatem wybrać się do kilku salonów – zaś to pochłania sporo wysiłku. By takich problemów uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Będzie to rozwiązanie dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do internetu możemy także trafić na pierścionki i wisiorki w okazyjnych cenach.

Post Author: