Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Malarstwo komputerowe. Uzyskaj więcej informacji na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają głównie z specjalistycznego oprogramowania. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje wiele programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się głównym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi Affinity Photo, GIMP czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelami, farbami olejnymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Malarstwo cyfrowe – lekcje pod okiem instruktora

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, jednakże by dobrze rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać najpopularniejsze techniki wykorzystania pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Post Author: