Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Food pairing. Dowiedz się więcej na warsztatqulinarny.pl.

Chociaż przywykliśmy do określonych połączeń aromatów, nie znaczy to, iż parowanie ze sobą potraw, które na pozór zupełnie się wykluczają, nie może przynieść ciekawych i, co najważniejsze, smacznych rezultatów. Odkrywamy to na każdym kroku. Największy wpływ na nasz smak miało bez wątpienia pojawienie się w sprzedaży nieosiągalnych dotąd w Polsce artykułów, jak również otwarcie się na obce tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie dziwi. Ci, którzy zasmakowali w wyjątkowych fuzjach smaków częstokroć podejmują swoje doświadczenia i samodzielnie próbują jeszcze bardziej dziwnych kombinacji. Aby te jednakże dały spodziewane efekty, trzeba wpierw wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Chcąc, by nasze kulinarne przygody naprawdę stały się źródłem ekscytacji i pozwalały ujawnić nowe smakowe przyjemności, należy działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są zaledwie wskazówkami, których należy przestrzegać, aby smaki łączyły się w harmonijną, aczkolwiek nietuzinkową całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak nazywa się się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które w ogólnym przeświadczeniu uchodzą za zupełnie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie zasady food pairingu są jednakże gruntownie przeanalizowane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą głównie proporcji danych składników w stosowanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o jedzeniu, ale również o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing warsztaty wyłącznie z wykwalifikowanym szefem kuchni

Do opanowania food pairingu potrzebne są wyczucie i bujna wyobraźnia, jednakże to nie one okazują się najistotniejsze. Znacznie bardziej liczy się znajomość zawartości rozmaitych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak reagują one z pozostałymi związkami. Zatem rozsądną decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – głównie dlatego, że przekazanie podstawowej wiedzy trwa na ogół kilka godzin.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Post Author: