Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Kliknij w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź ozdabiać ciasta. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zyskują pożyteczne umiejętności, ale przede wszystkim rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności. A po prostu wspaniale się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, komponowanie ulubionych smaków i ćwiczenie smacznych przepisów – to wszystko sprawia, że maluchy z entuzjazmem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie stosuje się w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą też partycypować rodzice, w związku z tym jest to znakomita sposobność do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem posmakować tego, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla przekornych maluchów

Warsztaty trwają 3 godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie warsztatów dzieci przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu ozdobionej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, czy też ugotować wyborny makaron na słodko bądź słono. W czasie warsztatów grupa przygotowuje też pyszną deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami truskawkowymi. Nauka powiązana z zabawą to świetna metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych dań niesie pociechom dużo satysfakcji. Nawet najbardziej nieposłuszne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu doskonałej pizzy lub ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz wspaniały kontakt z maluchami.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Post Author: